REALIZACJA-PRZEZ-AMAZON

Oszczędzaj czas i rozwijaj swoją firmę dzięki FBA

Co to jest FBA?
Już sprzedajesz w serwisie Amazon?
Pierwszy raz w Amazon?
165,91 zł (bez VAT) miesięcznie + opłaty za sprzedaż

Opłaty w programie FBA Niska cena

Program FBA Niska cena to niskie stawki przy Realizacji przez Amazon w przypadku łatwych w transporcie, małych i lekkich produktów: 10 GBP (Wielka Brytania), 11 EUR (Niemcy), 12 EUR (Francja, Hiszpania, Holandia, Włochy), 140 SEK (Szwecja), 55 PLN (Polska) lub mniej (w tym VAT). Ten program oferuje niskie opłaty za realizację w porównaniu do standardowych opłat za realizację FBA w przypadku porównywalnych produktów wysyłanych lokalnie.
Illustration d'un camion Amazon Prime livrant un colis à une maison de banlieue

Pozwól firmie Amazon kompletować, pakować i wysyłać Twoje zamówienia

Ty sprzedajesz, my wysyłamy. Amazon posiada jedną z najbardziej rozwiniętych sieci realizacji zamówień na świecie. W programie Fulfilment by Amazon (FBA) przechowujesz swoje produkty w centrach realizacji zamówień Amazon, a my je kompletujemy, pakujemy i wysyłamy oraz zapewniamy dla nich obsługę klienta. Program Fulfilment by Amazon może pomóc w skalowaniu Twojego biznesu i docieraniu do większej liczby klientów.

Czy wiesz, że:

Partnerzy Sprzedaży, odnotowali wzrost sprzedaży średnio o 37%* po przeniesieniu swoich produktów do FBA w Niemczech, w wyniku szybszej dostawy, którą klienci uwielbiają.
*Powyższa liczba opiera się na analizie danych dla poszczególnych kanałów z okresu od Q4-2019 do Q4-2020 (z wyłączeniem Q2-2020 ze względu na wpływ COVID-19). Jest ona podawana wyłącznie jako ogólny punkt odniesienia. Nie odzwierciedla danych aktualizowanych w czasie rzeczywistym i nie jest specyficzna dla żadnego ASIN-u lub kategorii produktów. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić w zależności od wielu czynników, w tym m.in. sezonowości, ceny sprzedaży oraz istniejącego rozwiązania w zakresie realizacji zamówień. Amazon nie gwarantuje żadnych konkretnych rezultatów dla Twojej firmy dzięki korzystaniu z FBA.

Korzyści z programu Fulfilment by Amazon

Icono: Dibujo de una furgoneta de reparto en movimiento con una marca de verificación

Twoje produkty kwalifikują się do Amazon Prime, co pozwala na nieograniczoną i szybką dostawę milionów produktów.

Wszyscy członkowie programu Amazon Prime cieszą się bezpłatną wysyłką w ciągu dwóch dni, która obejmuje wybrane zamówienia. Produkty, które wystawiasz w ramach programu Fulfilment by Amazon, mogą również kwalifikować się do bezpłatnej wysyłki, a także do otrzymania pożądanego logo Prime. To informacja dla klientów, że firma Amazon obsługuje pakowanie, dostawy, obsługę klienta i zwroty. Wykazano, że może to zwiększyć sprzedaż nawet o 26,5%*.
*Coroczne badanie opinii sprzedawców 2020
Icono: Dibujo de un auricular del servicio de atención al cliente

Klienci otrzymują od Amazon godną zaufania obsługę i zwroty.

FBA odciąża Cię, wykorzystując globalną sieć obsługi klienta firmy Amazon do zarządzania zapytaniami klientów, zwrotami towarów i zwrotami środków dotyczących zamówień FBA.
  • Obsługa klienta FBA: Obsługa telefoniczna/e-mailowa w różnych językach, w dzień i w nocy, bez dodatkowych kosztów, nie licząc opłat za przetwarzanie zwrotów dla niektórych kategorii produktów.
  • Zwroty FBA: Będziemy zarządzać całą obsługą klienta związaną ze zwrotami, za pośrednictwem naszego Centrum zwrotów online. Dowiedz się więcej o zasadach Fulfilment by Amazon dotyczących zwrotów przez klientów dla zamówień złożonych na Amazon.pl.
Icono: Dibujo de una gráfica de líneas ascendentes

FBA ułatwia sprzedaż w całej Europie

Amazon oferuje szeroką gamę rozwiązań w zakresie realizacji zamówień w całej Europie, dzięki czemu możesz wybrać to, które najlepiej odpowiada Twojemu biznesowi. Ogólnoeuropejskie FBA jest najpopularniejsze i najszybsze — Amazon przechowuje i wysyła produkty ze swoich centrów logistycznych na terenie całej UE. Dzięki Europejskiej Sieci Realizacji (EFN) Twoje produkty są wysyłane z centralnego magazynu w kraju ich pochodzenia; w przypadku Multi-Country Inventory towary są przechowywane i wysyłane z centrów logistycznych w określonych przez Ciebie krajach.
Sprzedając w Europie z programem Fulfilment by Amazon, możesz zaoszczędzić do 53%* na opłatach Fulfilment by Amazon i zwiększyć sprzedaż do 30%; ponadto zyskasz szybszą dostawę Amazon i możliwość oferowania produktów z logo Prime.
*Obliczane jako najwyższe osiągalne oszczędności porównując opłaty za realizację EFN z opłatami za realizację lokalną dla każdego rozmiaru/wagi.
Zarabiaj pieniadze

To się opłaca

W programie Fulfilment by Amazon płacisz na bieżąco — opłaty naliczamy za miejsce w magazynie i zamówienia, które zrealizujemy. Koszt wysyłki jest wliczony w opłaty, bez dodatkowych płatności za Amazon Prime i nieograniczoną, szybką dostawę milionów produktów. Mogą obowiązywać opłaty za sprzedaż w serwisie Amazon i usługi opcjonalne.
  • Program FBA Małe i Lekkie zmniejsza koszty realizacji w przypadku kwalifikujących się produktów, dzięki czemu Twoi klienci mogą zaoszczędzić na ich zakupie.

Opłaty za przechowywanie i realizację FBA

Standardowe opłaty

Opłaty za magazynowanie

Pobierane za wszystkie produkty przechowywane w centrum logistycznym Amazon na podstawie średniej dziennej ilości zapasów mierzonej w metrach sześciennych.

Opłaty za realizację

Pobierane od sztuki za: kompletowanie i pakowanie zamówień, wysyłkę i obsługę, obsługę klienta i zwroty produktów. Skorzystaj z kalkulatora przychodów FBA, aby oszacować opłaty i zobaczyć ich podgląd.

Opłaty okazjonalne

Dopłata za długo magazynowane zapasy

Obliczane co miesiąc dla wszystkich produktów przechowywanych w centrum logistycznym Amazon przez więcej niż 271 dni. Utrzymywanie odpowiedniego stanu zapasów może pomóc uniknąć długoterminowych opłat za przechowywanie.

Opłaty za zlecenie usunięcia

Możesz zlecić Amazon zwrot lub utylizację zapasów w centrum logistycznym, płacąc od sztuki.

Opłaty za obsługę zwrotów

Naliczane przy zamówieniach, przy których Amazon zapewnia klientowi bezpłatny zwrot.

Nieplanowane opłaty za usługi

Pobierane, gdy zapasy docierają do centrum logistycznego bez odpowiedniego przygotowania lub etykietowania, co powoduje, że wymagane są nieplanowane usługi.
Dowiedz się więcej o kosztach FBA. Skorzystaj z kalkulatora przychodów dla zamówień realizowanych przez Amazon w Seller Central, aby oszacować opłaty FBA.

Więcej informacji na temat FBA i pełnego zestawu opłat dla każdego z naszych serwisów można znaleźć w poniższych językach.

Rozpocznij korzystanie z programu Fulfilment by Amazon

Program Realizacja przez Amazon (FBA) może pomóc Ci pozbyć się problemów wiążących się z realizacją zamówień i ułatwić skalowanie biznesu.

Krok 1

Konfiguracja programu Fulfilment by Amazon
Utwórz konto sprzedaży Amazon i zaloguj się do Seller Central, aby skonfigurować FBA.

Krok 2

Tworzenie ofert produktów

Krok 3

Przygotuj swoje produkty
Przygotuj swoje produkty do bezpiecznego transportu do centrum logistycznego, zgodnie z wytycznymi Amazon dotyczącymi pakowania oraz wymaganiami dotyczącymi wysyłki i ustalania kolejności operacji.

Krok 4

Wyślij swoje produkty do Amazon
Utwórz plan wysyłki, wydrukuj etykiety identyfikatorów wysyłki Amazon i wyślij przesyłki do centrów logistycznych. Dowiedz się więcej o wysyłaniu zapasów do Amazon.
Gdy Amazon odbierze Twoje produkty w centrach realizacji zamówień, będą one dostępne do zakupu przez klientów. Aby dowiedzieć się, jak zarządzać zamówieniami w ramach FBA, odwiedź stronę pomocy Seller Central.
Illustration d'un homme debout à côté d'un avion Prime Air et d'un camion de livraison
TVA simplifiée

Dowiedz się, w jaki sposób Twój model realizacji ma wpływ na wymagania dotyczące podatku VAT

W zależności od charakteru działalności konieczne może być uzyskanie numeru VAT w kraju europejskim, zgodnie z obowiązującymi z przepisami. Przykładowymi czynnikami wpływającymi na Twoje zobowiązania z tytułu podatku VAT są model realizacji i kraj przechowywania zapasów.

Zarządzanie zapasami w ramach programu Fulfilment by Amazon

Użyj narzędzi na koncie sprzedającego, aby wystawiać produkty, tworzyć plany wysyłki, wysyłać, śledzić i monitorować przesyłki oraz usuwać zapasy z centrów logistycznych Amazon.

Panel efektywności zapasów

Panel efektywności zapasów wyświetla wartość wskaźnika efektywności zapasów (IPI) wraz z kluczowymi czynnikami, które na niego wpływają. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać wynik IPI — niski wynik może prowadzić do opłat za nadwyżki i ograniczyć możliwość wysyłania większej ilości zapasów.

Zarządzaj nadmiarem zapasów

Zoptymalizuj poziom zapasów dzięki wiedzy, kiedy obniżyć cenę lub usunąć produkty. Monitoruj szczegółowe informacje o opłatach za przechowywanie, możliwościach zwiększenia sprzedaży i sugestiach, które pomogą zwiększyć zyski z zapasów.

Monitoruj wiek zapasów

Popraw wskaźniki sprzedaży i unikaj długoterminowych opłat za magazynowanie. Użyj narzędzi Wiek zapasów, aby dowiedzieć się, ile przechowujesz zapasów i zobacz, jak długo są w centrach realizacji zamówień.

Usuwanie nieprzypisanych zapasów

Utrzymuj aktywność swoich ofert dołączając do nich niezbędne informacje o cenach i stanie oraz usuwając błędy. Jeśli Twoje zapasy znajdują się w centrach realizacji zamówień bez powiązanej z nimi aktywnej oferty, nie będą dostępne do kupienia.

Przenoszenie zapasów

Przechowuj najlepiej sprzedające się zapasy w magazynie dzięki spersonalizowanym rekomendacjom dotyczącym zapasów. Można je również dostosować do przyszłych promocji i sezonowych okresów popytu. Śledź swoje zapasy i zamówienia dostawców, aby przygotować się do zaspokojenia popytu na dany produkt.

Często zadawane pytania

Uzyskaj odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące korzystania z Amazon dla e-commerce.
Czym jest Realizacja przez Amazon (FBA)?
Realizacja przez Amazon (FBA) to usługa, w ramach której Amazon zajmie się przechowywaniem, pakowaniem i wysyłką Twoich produktów, obsługą klienta i zwrotami.
Po zarejestrowaniu się w FBA musisz najpierw zapakować i wysłać swoje produkty do jednego z naszych centrów realizacji.
FBA oferuje również specjalne programy dla określonych rodzajów produktów, które pasują do Twojej firmy, takie jak Ogólnoeuropejski program FBA.
Ile kosztuje fba w przeliczeniu na rzecz?
Istnieją różne rodzaje opłat w zależności od wybranych usług FBA:
1. Opłaty za realizację naliczane za sprzedaną jednostkę, w tym za pakowanie, wysyłkę, obsługę, obsługę klienta i zwroty.
2. Miesięczne opłaty za magazynowanie zapasów na podstawie stanu zapasów w centrach realizacji Amazon FBA.

Narzędzia szacowania Amazon, takie jak Kalkulator Przychodów FBA, Raport z przeglądu opłat i Zarządzanie zapasami, pomogą Ci oszacować opłaty FBA.
Jak sprzedawać na Amazon FBA?
Utwórz konto sprzedaży Amazon i zaloguj się do Seller Central. Następnie skonfiguruj FBA, aby to zrobić będziesz potrzebował:
  • Firmowy adres e-mail lub konto klienta Amazon
  • Aktywną kartę kredytową (akceptowane są również międzynarodowe karty kredytowe)
  • Ważny paszport lub dokument tożsamości (weryfikacja tożsamości chroni zarówno sprzedawców jak i klientów)
  • Dane rejestracyjne firmy (z numerem VAT, jeśli to możliwe)
  • Numer telefonu
  • Konto bankowe, na które Amazon może wysyłać wpływy ze sprzedaży
Następnie przygotuj się do stworzenia listy produktów i dodania ich do Twojego katalogu Amazon oraz określenia zapasów FBA.

Potem, wyślij swoje produkty do centrum realizacji zamówień Amazon, postępując zgodnie z wytycznymi Amazon dotyczącymi pakowania oraz wymaganiami dotyczącymi wysyłki i planowania dostawy
Co możesz sprzedawać w serwisie Amazon FBA?
To, co możesz sprzedawać w Amazon FBA, zależy od marki, produktu i kategorii. Niektóre produkty są dostępne dla wszystkich sprzedawców, inne wymagają konta sprzedawcy z planem profesjonalnym.
Sprawdź listę produktów objętych ograniczeniami oraz ograniczenia dotyczące produktów w FBA. Aby sprzedawać markowe produkty chronione prawami autorskimi, znakami towarowymi lub patentami, musisz być prawnym właścicielem marki lub autoryzowanym odsprzedawcą.
Czym jest "realizacja"?
Cały proces przyjmowania, przechowywania, kompletacji, pakowania, a następnie wysyłki zamówień do klientów, w tym zwrotów lub wymian, nazywamy realizacją.
Jaka jest różnica pomiędzy FBA i FBM?
FBA to Fulfillment by Amazon (Realizacja przez Amazon FBA), a FBM to Fulfillment by Merchants (Samodzielna Obsługa Zamówień). W FBA Amazon obsługuje cały proces realizacji za Ciebie, podczas gdy w przypadku FBM sprzedawca (Ty) jest odpowiedzialny za przechowywanie, pakowanie, wysyłkę i dostarczanie produktów do klientów.
Czy wszystkie zamówienia Prime są realizowane przez Amazon?
Nie, nie wszystkie zamówienia Prime mogą zostać zrealizowane przez Amazon.

W przypadku przedmiotów, które nie są optymalne dla FBA, takich jak te, którymi obrót trwa długo albo zapotrzebowanie na nie jest trudne do przewidzenia.
Na czym polega zarządzanie nadmiarem zapasów w ramach FBA?
Narzędzie do zarządzania nadmiernymi zapasami w ramach FBA pomaga śledzić aukcje, w których występują nadwyżki zapasów, i dostarcza informacji niezbędnych do podjęcia odpowiednich działań, a także sugestii dotyczących poprawy wydajności obrotu zapasami. Pomaga ocenić popyt i koszty produktów, dane wejściowe sprzedawców i elastyczność cenową, identyfikuje problemy, które mogą mieć wpływ na sprzedaż produktów i podaje rozwiązania aby sprzedać Twój towar.
Czy jest współczynnik sprzedaży FBA?
Współczynnik sprzedaży FBA pokazuję liczbę sprzedanych i wysłanych jednostek towaru w przeciągu ostatnich 90 dni, podzielona przez średnią liczbę jednostek na stanie magazynu. Średnia liczba jednostek w magazynie jest uzyskiwana poprzez stwierdzenie stanu zapasów w danym dniu, a także 30, 60 i 90 dni wcześniej.
Czym jest procent zapasy produktów bez aktywnych ofert?
Oferta sprzedaż może zostać zawieszona, jeśli pierwotnie nie została utworzona poprawnie lub została usunięta. W takim przypadku platforma zacznie pobierać opłaty za przechowywanie towaru, który nie może być sprzedany, ponieważ oferta jest nieaktywna.

Wydajność sprzedaży jest mierzona procentem jednostek towaru w ramach realizacji FBA, których nie można kupić w Amazon. Nazywa się to „procentem zapasów produktów bez aktywnych ofert”.

Innym wskaźnikiem, o którym musisz pamiętać, jest liczba jednostek towaru bez aktywnych ofert, która wskazuje całkowitą liczbę jednostek bez aktywnej oferty, oraz przycisk ""Rozwiązywanie problemów związanych z zapasami bez aktywnych ofert"", który wyświetla jednostki SKU bez aktywnej oferty.
Czym jest narzędzie Uzupełnił zapasy?
Narzędzie Uzupełnij zapasy pomaga śledzić liczbę produktów w magazynie. Dzięki rekomendacją dotyczącym zapasów produktów do uzupełnienia, sugerowanym ilościom uzupełnienia i daty Wysyłki do dnia, możesz zaspokoić zapotrzebowanie klientów.
To inteligentne narzędzie do optymalizacji pomaga przewidzieć, kiedy uzupełnić zapasy produktów, jednocześnie biorąc pod uwagę koszty zmienne, oczekiwane przychody i przyszłe zapotrzebowanie. Rekomendacje pomagają uzyskać najlepszy zwrot z inwestycji w zasoby reklamowe, utrzymując odpowiednią ilość zasobów reklamowych.
Czym jest procent nadwyżki zapasów FBA?
Procent nadwyżki zapasów to procent jednostek towaru magazynowanego w ramach FBA, które są nadmiarowe lub mają zagwarantowane ponad 90 dni dostaw.

Nadmiar lub przestarzałe zasoby mają negatywny wpływ na wskaźnik wydajności zasobów (ang. Inventory Performance Index) lub IPI, który jest sposobem wydajności zasobów mierzonym w czasie.

Wskaźnik IPI odzwierciedla sposób w jaki zarządzasz zapasami FBA. Pulpit nawigacyjny wydajności pomaga znaleźć sposoby na zwiększenie sprzedaży, obniżenie kosztów i śledzenie kluczowych wskaźników wydajności.
Czym jest wskaźnik dostępności w magazynie?
Wskaźnik dostępności w magazynie śledzi, jak skutecznie udaje Ci się utrzymywać w magazynie zapas popularnych towarów. Wskaźnik bierze pod uwagę tylko te towary realizowane przez FBA, które zostały sprzedane w ciągu ostatnich 60 dni. Nie uwzględnia pozycji bez sprzedaży lub realizacji dokonywanych przez sprzedawcę (tj. produktów, których przechowywaniem, pakowaniem i wysyłką zajmujesz się samodzielnie).

W Seller Central ten wskaźnik jest wyświetlany na pulpicie inwentarza i aktualizowany codziennie. Utrzymanie wskaźnika na poziomie 90-100 procent zapasów jest uważane za dobre.
Kto jest sprzedawcą FBA?
Sprzedawca Amazon FBA to każda firma e-commerce, która sprzedaje produkty za pośrednictwem sklepu Amazon i jest zarejestrowana w programie Realizacja przez Amazon (FBA).
W przypadku sprzedawców FBA, Amazon zajmuje się logistyką i operacjami, podczas gdy sprzedawcy FBA są odpowiedzialni za wybór swoich produktów, wysyłkę zapasów do centrów realizacji Amazon FBA i zapewnianie arualności zapasów.

Pomóż rozwijać swoją firmę dzięki FBA

Już sprzedajesz w serwisie Amazon?
Pierwszy raz w Amazon?
165,91 zł (bez VAT) miesięcznie + opłaty za sprzedaż
© 2024 Amazon.com, Inc. lub podmioty stowarzyszone
Facebook logo
Twitter logo
LinkedIn logo
Tiktok logo
YouTube logo