Flag of Ukraine
Amazon wspiera działania humanitarne w Ukrainie

Zostań sprzedawcą Amazon na całym świecie

Załóż konto sprzedawcy Amazon, połączone z milionami klientów na całym świecie, z narzędziami do marketingu i rozwoju Twojej firmy.

 

Zarejestruj się

165,91 zł (bez VAT) miesięcznie + opłaty za sprzedaż

 

Odkryj Fulfilment by Amazon

Oszczędzaj czas i pomóż rozwijać swoją firmę dzięki FBA

Pile de trois tailles différentes de colis Amazon prêts à être expédiés
icône d'ordinateur avec le logo Amazon Smile

Dotrzyj do milionów klientów

Zupełnie nowe startupy i firmy z listy Fortune 500. Właściciele marek i odsprzedawcy. Polscy sprzedawcy na Amazon. Wszyscy są tu nie bez powodu: w naszych sklepach na całym świecie kupują setki milionów klientów.
icône d'expédition, avion en haut et camion en bas

Dostarczaj uśmiech

Obsłużymy wysyłkę, zwroty i obsługę klienta w ramach programu Fulfilment by Amazon (FBA). Chcesz zająć się wysyłką samodzielnie? Można i tak.
zarabiaj pieniadze

Zarabiaj pieniądze

Wybieraj spośród elastycznych planów sprzedaży, kategorii produktów i opcji realizacji, które odpowiadają Twoim potrzebom biznesowym.
HISTORIE SUKCESÓW

Często zadawane pytania

Uzyskaj odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące usługi Amazon Advertising.
Jak zacząć sprzedawać w serwisie Amazon?
Rozpoczęcie sprzedaży w serwisie Amazon jest bardzo proste. Aby zacząć, postępuj według 6 poniższych kroków:
 • Po pierwsze, wybierz swój plan i sprzedawaj za pośrednictwem planu indywidualnego lub profesjonalnego. Zdecyduj, który plan najlepiej pasuje do Twojej firmy na podstawie ilości produktów, którą prawdopodobnie będziesz sprzedawał w ciągu miesiąca. Jeśli chcesz możesz skorzystać ze specjalnie zaprojektowanego kalkulatora opłat, który pomoże Ci zobaczyć ile możesz zarobić sprzedając określoną ilość produktów w ramach wybranej taryfy.
 • Następnie utwórz konto sprzedawcy w serwisie Amazon. Możesz użyć swojego konta klienta, aby rozpocząć sprzedaż na Amazon, lub utworzyć nowe konto sprzedawcy z firmowym adresem e-mail. Zanim zarejestrujesz się, upewnij się, że masz przygotowane następujące rzeczy: firmowy adres e-mail lub konto klienta Amazon, aktywną kartę kredytową, ważny paszport lub dokument tożsamości, dane rejestracyjne firmy (z numerem VAT, jeśli jestes zarejestrowany do VAT), numer telefonu, numer konta bankowego, na które Amazon może wysyłać wpływy ze sprzedaży.
 • Kiedy zakończysz rejestrację jako sprzedawca w serwisie Amazon uzyskasz dostęp do strony Seller Central, na której sprzedający logują się aby monitorować i zarządzać swoją działalność sprzedażową w serwisie Amazon.
 • Kolejnym krokiem do rozpoczęcia sprzedaży produktów jest stworzenie oferty poprzez dodanie identyfikatora produktu (GTIN, UPC, ISBN lub EAN) aby dokładnie określić jaki przedmiot sprzedajesz, identyfikatora SKU - umożliwiającego śledzenia własnych zapasów, oraz szczegółów oferty, takich jak nazwa, opis, zdjęcia, słowa kluczowe i hasła wyszukiwania ułatwiające kupującym znalezienie produktuoraz cenę produktu.
 • Następnie musisz wybrać odpowiednią opcję realizacji sprzedaży, aby dostarczać produkty swoim klientom.
 • Gotowe, tylko tyle wystarczy, by uruchomić sprzedaż w serwisie Amazon.
Czy serwis Amazon jest odpowiedni dla mojej firmy?
Krótka odpowiedź brzmi: tak. W serwisie Amazon sprzedają największe, najbardziej znane marki. Tak jak i nowe marki, o których dowiesz się wkrótce. Małe i średnie firmy rozwijają się z nami i odpowiadają za ponad połowę produktów sprzedanych w naszych sklepach na całym świecie. Niezależnie od rodzaju Twojego biznesu i jego wielkości, bardzo nas cieszy, że możesz rozwijać się z nami. Znajdź odpowiednie dla siebie rozwiązanie, dowiedz się, jak sprzedawać na Amazon i zacznij to robić już dziś.
Jak mogę otrzymać zapłatę?
Amazon dokonuje pierwszego rozliczenia konta 14 dni po rejestracji. Następnie proces płatności powtarza się co 14 dni. Zwykle pieniądze będą dostępne na Twoim koncie bankowym w ciągu 5 dni roboczych od daty płatności.
Jakie są koszty sprzedaży na Amazon?
Istnieje kilka różnych rodzajów opłat za sprzedaż, w zależności od planu sprzedaży i rodzajów sprzedanych produktów.

Opłaty abonamentowe
Są to opłaty za plan sprzedaży i różnią się w zależności od wybranego planu.
W profesjonalnym planie sprzedaży obowiązuje ryczałtowa opłata w wysokości 165,91 zł miesięcznie i nie ma opłaty od sprzedanego przedmiotu.
W indywidualnym planie sprzedaży za każdy sprzedany przedmiot naliczana jest opłata w wysokości 4 zł.

Opłaty za sprzedaż
Opłaty te są naliczane od sprzedanego przedmiotu i obejmują prowizję od sprzedaży (która stanowi procent ceny całkowitej sprzedaży i różni się w zależności od kategorii produktu) oraz koszty zmienne (które mają zastosowanie tylko do kategorii produktów multimedialnych).

Opłaty za wysyłkę
Jeśli zamówienia realizujesz samodzielnie, prowizje od sprzedaży obowiązują również od kwoty wysyłki. Opłaty te naliczamy w oparciu o kategorię produktu i wybraną przez kupującego usługę wysyłkową.

Opłaty FBA
W przypadku produktów, które firma Amazon dostarcza za Ciebie (FBA, czyli Fulfilment by Amazon), naliczane są opłaty za realizację zamówień, przechowywanie i usługi opcjonalne.
Ile mogą zarobić początkujący sprzedawcy?
Chociaż nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, pewne jest to, że serwis Amazon oferuje nieograniczony potencjał rozwoju, który możesz rozpocząć już w momencie zarejestrowania się jako sprzedawca. Oferujemy narzędzia, które po rozpoczęciu działalności pomogą Ci przenieść Twój biznes o poziom (lub o kilka kolejnych) w górę.

Jeśli posiadasz własną markę, możesz generować większy przychód dzięki rejestracji w Brand Registry.
Czy żeby sprzedawać w serwisie Amazon muszę założyć Sp. z o.o.?
Nie, aby sprzedawać na Amazonie, wystarczy jednoosobowa działalność gospodarcza, choć możesz również założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub zdecydować się na inną formę działalnością. Jednoosobowa działalność gospodarcza będzie odpowiednia, jeśli dopiero zaczynasz działalność w e-commerce i chcesz spróbować swoich sił w sprzedaży w serwisie Amazon. Możesz dowiedzieć się więcej o sprzedaży na Amazon korzystając z materiałów edukacyjnych.
Jak zarejestrować się jako sprzedawca?
Aby rozpocząć, będziesz musiał zarejestrować się jako sprzedawca w serwisie Amazon. Upewnij się, że masz przygotowane następujące rzeczy:
 • Firmowy adres e-mail lub konto klienta Amazon
 • Aktywną kartę kredytową (akceptowane są również karty międzynarodowe)
 • Ważny paszport lub dowód tożsamości (weryfikacja tożsamości chroni sprzedawców i klientów)
 • Dane rejestracyjne firmy, w tym numer VAT.
Przewodnik dla początkujących zawiera szczegółowe informacje na temat wszystkiego, co musisz wiedzieć o zostaniu sprzedawcą w serwisie Amazon.
Jakie są kategorie produktów objęte ograniczeniami?
Niektóre kategorie są dostępne dla wszystkich sprzedawców, niektóre natomiast wymagają konta profesjonalnego sprzedawcy. Istnieje również kilka kategorii produktów, które wymagają oficjalnej zgody Amazona, aby rozpocząć sprzedaż. Jest również kilka kategorii produktów, których nie mogą sprzedawać sprzedawcy zewnętrzni.

Kategorie produktów wymagające zatwierdzenia:
 • Produkty spożywcze
 • Biżuteria
 • Zegarki
 • Odzież
 • Piwo, wino i wysokoprocentowe alkohole.
 • Zdrowie i pielęgnacja
 • Urządzenia do pielęgnacji
Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Dodawanie produktów.
Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, sprawdź nasze materiały edukacyjne i dowiedz się jak z sukcesem sprzedawać produkty w serwisie Amazon.
Kto może sprzedawać na Amazon?
Każdy może zacząć sprzedawać na Amazon. Kiedy zaczynasz sprzedawać w serwisie Amazon, stajesz się częścią miejsca sprzedaży detalicznej, które integruje najróżniejszych sprzedawców, od najwiekszych korporacji, aż po drobne jednosobowe biznesy. Bez względu na to, czym zajmuje się Twoja firma – i bez względu na jej wielkość – z nami możesz dotrzeć do setek milionów klientów, którzy codziennie odwiedzają Amazon. Nieważne, czy masz już ugruntowaną działalność e-commerce, świetny pomysł na nowy produkt, czy po prostu pasję do sprzedaży, zobacz jak rozpocząć sprzedaż na Amazon tutaj.
Illustrated woman standing in front of boxes on a conveyor belt in an Amazon fulfillment center

Pozostań w kontakcie

Zarejestruj się, aby uzyskać pomocne wskazówki dotyczące rozwoju swojej firmy na Amazon
Zero spamu. Subskrypcję można anulować w dowolnym momencie.
Masz do sprzedania tylko kilka rzeczy?

Zacznij sprzedawać już dziś

Zaprezentuj swoje produkty milionom klientów w całej Europie, którzy codziennie wchodzą na stronę Amazon.pl, jak robią to inni polscy sprzedawcy na Amazon
165,91 zł (bez VAT) miesięcznie + opłaty za sprzedaż
© 2024 Amazon.com, Inc. lub podmioty stowarzyszone
Facebook logo
Twitter logo
LinkedIn logo
Tiktok logo
YouTube logo