REALIZACJA-PRZEZ-AMAZON

Oszczędzaj czas i rozwijaj swoją firmę dzięki FBA

Co to jest FBA?
Już sprzedajesz w serwisie Amazon?
Pierwszy raz w Amazon?
165,91 zł (bez VAT) miesięcznie + opłaty za sprzedaż
Illustration d'un camion Amazon Prime livrant un colis à une maison de banlieue

Pozwól firmie Amazon kompletować, pakować i wysyłać Twoje zamówienia

Ty sprzedajesz, my wysyłamy. Amazon posiada jedną z najbardziej rozwiniętych sieci realizacji zamówień na świecie. W programie Fulfilment by Amazon (FBA) przechowujesz swoje produkty w centrach realizacji zamówień Amazon, a my je kompletujemy, pakujemy i wysyłamy oraz zapewniamy dla nich obsługę klienta. Program Fulfilment by Amazon może pomóc w skalowaniu Twojego biznesu i docieraniu do większej liczby klientów.

Czy wiesz, że:

Partnerzy Sprzedaży, odnotowali wzrost sprzedaży średnio o 37%* po przeniesieniu swoich produktów do FBA w Niemczech, w wyniku szybszej dostawy, którą klienci uwielbiają.
*Powyższa liczba opiera się na analizie danych dla poszczególnych kanałów z okresu od Q4-2019 do Q4-2020 (z wyłączeniem Q2-2020 ze względu na wpływ COVID-19). Jest ona podawana wyłącznie jako ogólny punkt odniesienia. Nie odzwierciedla danych aktualizowanych w czasie rzeczywistym i nie jest specyficzna dla żadnego ASIN-u lub kategorii produktów. Rzeczywiste wyniki mogą się różnić w zależności od wielu czynników, w tym m.in. sezonowości, ceny sprzedaży oraz istniejącego rozwiązania w zakresie realizacji zamówień. Amazon nie gwarantuje żadnych konkretnych rezultatów dla Twojej firmy dzięki korzystaniu z FBA.

Odkryj pakiet FBA Easy Start

Jeśli chcesz rozwijać swój biznes międzynarodowo w całej Europie z wykorzystaniem programu Fulfilment by Amazon, proponujemy dodatkowe wsparcie w ramach poniższych benefitów (Regulamin Promocji):
fulfilment center
  • Zarejestruj bezpłatnie do 6 identyfikatorów VAT i skorzystaj z łącznie 24 miesięcy wypełniania zeznań podatkowych.
  • Przetłumacz karty swoich produktów dzięki kuponowi na tłumaczenie 30 kart produktów (ASINów).
  • Rozwijaj swoją działalność dzięki Sponsored Products. Po zarejestrowaniu się w programie FBA Easy Start otrzymasz promocyjne kliknięcia* o wartości 800 PLN (Obowiązuje regulamin promocji).
165,91 zł (bez VAT) miesięcznie + opłaty za sprzedaż
*Aby uczestniczyć w niniejszej Promocji, musisz otrzymać od firmy Amazon bezpośrednią wiadomość e-mail z odniesieniem i linkiem do promocji

Korzyści z programu Fulfilment by Amazon

Icono: Dibujo de una furgoneta de reparto en movimiento con una marca de verificación

Twoje produkty kwalifikują się do Amazon Prime, co pozwala na nieograniczoną i szybką dostawę milionów produktów.

Wszyscy członkowie programu Amazon Prime cieszą się bezpłatną wysyłką w ciągu dwóch dni, która obejmuje wybrane zamówienia. Produkty, które wystawiasz w ramach programu Fulfilment by Amazon, mogą również kwalifikować się do bezpłatnej wysyłki, a także do otrzymania pożądanego logo Prime. To informacja dla klientów, że firma Amazon obsługuje pakowanie, dostawy, obsługę klienta i zwroty. Wykazano, że może to zwiększyć sprzedaż nawet o 26,5%*.
*Coroczne badanie opinii sprzedawców 2020
Icono: Dibujo de un auricular del servicio de atención al cliente

Klienci otrzymują od Amazon godną zaufania obsługę i zwroty.

FBA odciąża Cię, wykorzystując globalną sieć obsługi klienta firmy Amazon do zarządzania zapytaniami klientów, zwrotami towarów i zwrotami środków dotyczących zamówień FBA.
  • Obsługa klienta FBA: Obsługa telefoniczna/e-mailowa w różnych językach, w dzień i w nocy, bez dodatkowych kosztów, nie licząc opłat za przetwarzanie zwrotów dla niektórych kategorii produktów.
  • Zwroty FBA: Będziemy zarządzać całą obsługą klienta związaną ze zwrotami, za pośrednictwem naszego Centrum zwrotów online. Dowiedz się więcej o zasadach Fulfilment by Amazon dotyczących zwrotów przez klientów dla zamówień złożonych na Amazon.pl.
Icono: Dibujo de una gráfica de líneas ascendentes

FBA ułatwia sprzedaż w całej Europie

Amazon oferuje szeroką gamę rozwiązań w zakresie realizacji zamówień w całej Europie, dzięki czemu możesz wybrać to, które najlepiej odpowiada Twojemu biznesowi. Ogólnoeuropejskie FBA jest najpopularniejsze i najszybsze — Amazon przechowuje i wysyła produkty ze swoich centrów logistycznych na terenie całej UE. Dzięki Europejskiej Sieci Realizacji (EFN) Twoje produkty są wysyłane z centralnego magazynu w kraju ich pochodzenia; w przypadku Multi-Country Inventory towary są przechowywane i wysyłane z centrów logistycznych w określonych przez Ciebie krajach.
Sprzedając w Europie z programem Fulfilment by Amazon, możesz zaoszczędzić do 53%* na opłatach Fulfilment by Amazon i zwiększyć sprzedaż do 30%; ponadto zyskasz szybszą dostawę Amazon i możliwość oferowania produktów z logo Prime.
*Obliczane jako najwyższe osiągalne oszczędności porównując opłaty za realizację EFN z opłatami za realizację lokalną dla każdego rozmiaru/wagi.
Zarabiaj pieniadze

To się opłaca

W programie Fulfilment by Amazon płacisz na bieżąco — opłaty naliczamy za miejsce w magazynie i zamówienia, które zrealizujemy. Koszt wysyłki jest wliczony w opłaty, bez dodatkowych płatności za Amazon Prime i nieograniczoną, szybką dostawę milionów produktów. Mogą obowiązywać opłaty za sprzedaż w serwisie Amazon i usługi opcjonalne.

Opłaty za przechowywanie i realizację FBA

Standardowe opłaty

Opłaty za magazynowanie

Pobierane za wszystkie produkty przechowywane w centrum logistycznym Amazon na podstawie średniej dziennej ilości zapasów mierzonej w metrach sześciennych.

Opłaty za realizację

Pobierane od sztuki za: kompletowanie i pakowanie zamówień, wysyłkę i obsługę, obsługę klienta i zwroty produktów. Skorzystaj z kalkulatora przychodów FBA, aby oszacować opłaty i zobaczyć ich podgląd.

Opłaty okazjonalne

Opłaty za magazynowanie długoterminowe

Obliczane co miesiąc dla wszystkich produktów przechowywanych w centrum logistycznym Amazon przez więcej niż 331 dni. Utrzymywanie odpowiedniego stanu zapasów może pomóc uniknąć długoterminowych opłat za przechowywanie.

Opłaty za zlecenie usunięcia

Możesz zlecić Amazon zwrot lub utylizację zapasów w centrum logistycznym, płacąc od sztuki.

Opłaty za obsługę zwrotów

Naliczane przy zamówieniach, przy których Amazon zapewnia klientowi bezpłatny zwrot.

Nieplanowane opłaty za usługi

Pobierane, gdy zapasy docierają do centrum logistycznego bez odpowiedniego przygotowania lub etykietowania, co powoduje, że wymagane są nieplanowane usługi.
Dowiedz się więcej o kosztach FBA. Skorzystaj z kalkulatora przychodów dla zamówień realizowanych przez Amazon w Seller Central, aby oszacować opłaty FBA.

Więcej informacji na temat FBA i pełnego zestawu opłat dla każdego z naszych serwisów można znaleźć w poniższych językach.

Rozpocznij korzystanie z programu Fulfilment by Amazon

Program Realizacja przez Amazon (FBA) może pomóc Ci pozbyć się problemów wiążących się z realizacją zamówień i ułatwić skalowanie biznesu.

Krok 1

Konfiguracja programu Fulfilment by Amazon
Utwórz konto sprzedaży Amazon i zaloguj się do Seller Central, aby skonfigurować FBA.

Krok 2

Tworzenie ofert produktów

Krok 3

Przygotuj swoje produkty
Przygotuj swoje produkty do bezpiecznego transportu do centrum logistycznego, zgodnie z wytycznymi Amazon dotyczącymi pakowania oraz wymaganiami dotyczącymi wysyłki i ustalania kolejności operacji.

Krok 4

Wyślij swoje produkty do Amazon
Utwórz plan wysyłki, wydrukuj etykiety identyfikatorów wysyłki Amazon i wyślij przesyłki do centrów logistycznych. Dowiedz się więcej o wysyłaniu zapasów do Amazon.
Gdy Amazon odbierze Twoje produkty w centrach realizacji zamówień, będą one dostępne do zakupu przez klientów. Aby dowiedzieć się, jak zarządzać zamówieniami w ramach FBA, odwiedź stronę pomocy Seller Central.
Illustration d'un homme debout à côté d'un avion Prime Air et d'un camion de livraison
TVA simplifiée

Dowiedz się, w jaki sposób Twój model realizacji ma wpływ na wymagania dotyczące podatku VAT

W zależności od charakteru działalności konieczne może być uzyskanie numeru VAT w kraju europejskim, zgodnie z obowiązującymi z przepisami. Przykładowymi czynnikami wpływającymi na Twoje zobowiązania z tytułu podatku VAT są model realizacji i kraj przechowywania zapasów.

Zarządzanie zapasami w ramach programu Fulfilment by Amazon

Użyj narzędzi na koncie sprzedającego, aby wystawiać produkty, tworzyć plany wysyłki, wysyłać, śledzić i monitorować przesyłki oraz usuwać zapasy z centrów logistycznych Amazon.

Panel efektywności zapasów

Panel efektywności zapasów wyświetla wartość wskaźnika efektywności zapasów (IPI) wraz z kluczowymi czynnikami, które na niego wpływają. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać wynik IPI — niski wynik może prowadzić do opłat za nadwyżki i ograniczyć możliwość wysyłania większej ilości zapasów.

Zarządzaj nadmiarem zapasów

Zoptymalizuj poziom zapasów dzięki wiedzy, kiedy obniżyć cenę lub usunąć produkty. Monitoruj szczegółowe informacje o opłatach za przechowywanie, możliwościach zwiększenia sprzedaży i sugestiach, które pomogą zwiększyć zyski z zapasów.

Monitoruj wiek zapasów

Popraw wskaźniki sprzedaży i unikaj długoterminowych opłat za magazynowanie. Użyj narzędzi Wiek zapasów, aby dowiedzieć się, ile przechowujesz zapasów i zobacz, jak długo są w centrach realizacji zamówień.

Usuwanie nieprzypisanych zapasów

Utrzymuj aktywność swoich ofert dołączając do nich niezbędne informacje o cenach i stanie oraz usuwając błędy. Jeśli Twoje zapasy znajdują się w centrach realizacji zamówień bez powiązanej z nimi aktywnej oferty, nie będą dostępne do kupienia.

Przenoszenie zapasów

Przechowuj najlepiej sprzedające się zapasy w magazynie dzięki spersonalizowanym rekomendacjom dotyczącym zapasów. Można je również dostosować do przyszłych promocji i sezonowych okresów popytu. Śledź swoje zapasy i zamówienia dostawców, aby przygotować się do zaspokojenia popytu na dany produkt.

Pomóż rozwijać swoją firmę dzięki FBA

Już sprzedajesz w serwisie Amazon?
Pierwszy raz w Amazon?
165,91 zł (bez VAT) miesięcznie + opłaty za sprzedaż
© 2022 Amazon.com, Inc. lub podmioty stowarzyszone